Elektronikus számlázás – alapvető gyakorlati kérdések

Miért nem e-számláz mindenki? Az utóbbi években megfigyelhető, hogy egyre többen döntenek az e-számlázás mellett. Ez a tény nem meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy jelenleg Európában, minden költséget összesítve, átlagosan 10 euróba kerül egy számla kiállítása, befogadása és feldolgozása a kiállítói és a befogadói oldalon összesen. Ezt a költséget az elektronikus számlázásra való áttérés –…

Hogyan készüljünk fel az adóellenőrzésre?

Tanúvallomás vagy szerződéses kapcsolatban álló személy nyilatkozata? Ezekre ügyeljünk! Megvizsgáljuk mire érdemes feltétlenül ügyelni a vizsgált adóalannyal szerződéses kapcsolatban álló/állt személy nyilatkozatával, valamint a tanúvallomással összefüggésben.     Az adóhatóság az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (a továbbiakban Art.) 48. § (1) bekezdése alapján – a tényállás tisztázása érdekében – a vizsgált adóalannyal…

Nem csak banki kölcsönből lehet lakást venni

A lakásvásárlási szándékot legtöbbször a pénzhiány töri le. Ha a munkáltató a dolgozó e szándékát támogatni kívánja, akkor a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén akár a teljes vételárat is meghitelezheti közteher nélkül, a kamatkedvezményre vonatkozó rendelkezéseket nem kell alkalmazni. Ez a kamatmentes vagy kedvezményes kamatozású lakáscélú munkáltatói kölcsön felvételét jelenti.     A személyi jövedelemadóról…

A cégek tárhelye, a kötelező cégkapu

Annak ellenére, hogy a vonatkozó jogszabályok ez esetben egyértelműen fogalmaznak, a cégek körében elég nagy a bizonytalanság cégkapu ügyben.     Miről is van szó? A lényeg az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény, melynek fő célja, hogy a gazdálkodók a hivatalokkal, közüzemi szolgáltatókkal biztonságos, ellenőrzött elektronikus kapcsolatban…